Bankaların  konut  kredisi  faiz  oranları düşmeye devam ediyor. Kasım ayında  Beş   banka  daha  konut  kredisi  faiz  oranlarında indirim uyguladı...

haber7
0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) para politikası  faiz   oranlarını  son üç toplantıda yüzde 24’ten yüzde 14’e indirmesi ile başlayan  kredi   faiz  indirimleri hızla devam ediyor. Kasım başından itibaren  Beş   banka  daha  konut  kredisi  faiz  oranlarında indirim uyguladı. 

Kasım başından itibaren dört iş günü içinde VakıfBank , İNG , Garanti BBVA , HSBC ve kampanyalı  kredi  ürünü için ICBC  konut  kredisi  faiz   oranlarını  düşürdü. Özel bankaların da  faiz  indirimlerine hız vermesi ile sektörün ilerleyen günlerde daha da hareketlenmesi bekleniyor. 

Bankaların güncel tabela  konut  kredisi  faiz  oranları ortalaması yüzde 1.43’e geriledi. En uygun  konut  kredisi  faiz  oranı Ziraat Bankası , VakıfBank ve HalkBank’ın ortak kampanyaları dahilinde sunulan yüzde 0.99 olmaya devam ediyor. Özel bankalarda ise bu seviye en düşük yüzde 1.04 olarak karşımıza çıkıyor. 

En uygun  konut  kredisi  faiz  oranı üzerinden 400.000 TL tutarda  konut  kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin 10 yıl vade için toplam geri ödemesi 685.000 TL’ ye karşılık geliyor. Kredinin aylık taksitleri ise 5.700 oluyor. 

Kredi Pazarı nın araştırmalarına göre , 7 Kasım itibariyle en uygun  konut  kredisi  faiz   oranlarını  sunan 10  banka  şu şekilde;

Ziraat Bankası 

Ziraat ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =