ABD'ye  ait  bir F-16  savaş  uçağının , Japonya'da eğitim alanı dışındaki özel mülk statüsünde bir araziye yanlışlıkla  sahte  bomba bıraktığı açıklandı.

haber7
0

ABD ye  ait  bir F-16  savaş  uçağının , çarşamba akşamı  Japonya  nın kuzeyindeki Aomori Bölgesi nde eğitim alanı dışında kalan bir özel araziye yanlışlıkla  sahte  bomba bıraktığı açıklandı.  Japonya  Savunma Bakanlığı ,  Japonya  da konuşlu  ABD  güçlerinden olay hakkında bilgi alındıktan sonra , konuyla ilgili yerel yönetimlere bilgi verildiğini açıkladı.

PATLAMA RİSKİ YOK

ABD ye  ait  Misawa Hava Üssü ne bağlı bulunan  savaş  uçağının akşam saat 18.30 da askeri üssün kuzeyinde bulunan bir havadan yere atış eğitim bölgesi yakınına güdümlü bir bomba düşürdüğü öğrenilirken , uçaktan düşen bombanın patlama tehlikesi bulunmayan  sahte  mühimmat olduğu belirtildi. Herhangi bir hasar ya da yaralanma bildirilmezken , uçaktan düşen mühimmatın ise söz konusu bölgede bulunduğu kaydedildi.

NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Olayın nedeni hakkında kesin bilgi bulunmazken , konuyla ilgili detaylı soruşturmanın devam ettiği ifade edildi.  Japonya  hükümetinin ise perşembe sabahı kazayla ilgili detaylı olarak bilgilendirildiği açıklandı.

TEK EĞİTİM YERİ

Japonya nın Aomori eyaletindeki Misawa şehri ve Rokkasho köyü yakınında bulunan ve  ABD  tarafından kullanılan askeri bölgenin ,  Japonya  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =