Afyonkarahisar'da 74'ünde okuma yazma öğrenen Aziz Gündoğdu , 6 yıl önce ayağı kırılan ve geçen yıl felç geçiren eşinin tedavisi için  ehliyet  sahibi oldu.

haber7
0

Afyonkarahisar da 74 yaşındaki Aziz Gündoğdu , felçi eşini gezdirmek ve hastaneye götürmek için sürücü ehliyeti aldı.

Sandıklı da yaşayan Gündoğdu , gazetecilere yaptığı açıklamada , maddi imkansızlıklar nedeniyle genç yaşta  ehliyet  alamadığını söyledi.

Ehliyet için müracaatta bulunduğu sürücü kursunda , kayıt için öğrenim belgesi istenmesi üzerine okuma yazma öğrenmeye karar verdiğini aktaran Gündoğdu , bunu yerine getirmek için Halk Eğitim Merkezi ne başvurduğunu anlatttı.

SINAVA TABLETLE HAZIRLANMIŞ

Gündoğdu , kurstaki 3 aylık eğitimin ardından okuma yazma belgesini almaya hak kazandığını belirterek , şunları söyledi:

"Canımın yarısı bir hanımın önce ayağı kırıldı. Geçtiğimiz yıl da felç geçirdi. Ayağa kaldırdık ama çok zor yürüyor. Onu taşımak için ehliyete başvurdum. Onu hastaneye götürmek ve gezdirmek için  ehliyet  aldım. Yoksul bir ailenin çocuğuyum , almaya imkanım yoktu. Sürücü kursunda , Git diplomanı al gel , başka türlü alamazsın dediler. Okuma yazma kursuna kaydoldum ve 3 ayda okuma yazma öğrendim ve kursa başvurdum."

Gündoğdu , çok zorlandığı yazılı sınavda 3 kez başarı sağlayamadığını belirterek , "4 üncü sınavda yaşım kadar 74 puan alarak  ehliyet  almaya hak kazandım. Sınavlara hazırlanmak için tablet aldım ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =