İngiltere  Başbakanı Boris Johnson , ülkede  seçim  kampanyası başlarken İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn'i zenginlerden daha fazla vergi alınmasını istediği için komünist diktatör Joseph Stalin'e benz

haber7
0

Başbakan , Daily Telegraph daki yazısında , "Modern İşçi Partisi nin trajedisi , bu ülkenin refahının temelini yok edecek şekilde kar amacı güdülmesinden nefret etmesi ve gereksiz yere vergileri artırmayı istemesidir." dedi. 

Sovyet liderinin 1930 larda kulak denilen varlıklı köylülerin mallarını ellerinden aldığını hatırlatan Johnson , "Nefretlerinin yalnızca belli milyarderlere yönelik olduğu numarası yapıyorlar ve  Stalin  in kulaklara zulmetmesinden bu yana görülmeyen bir şekilde zevk ve kinle şahısları işaret ediyorlar." ifadesini kullandı. 

Johnson , İşçi Partisi nin esasen emekli aylıkları , işletmeler , miras , konut ve arazi gibi varlıklara ek vergiler getireceğini iddia etti. 

"KAÇAKÇILARIN PEŞİNE DÜŞECEĞİZ"

Öte yandan , Corbyn , bugün yaptığı açıklamada , milyarderlerin üstlerine düşen payı ödemelerinin ahlaki bir zorunluluk olduğunu belirterek , başbakan olması durumunda vergi kaçakçılarının peşine düşeceğini belirtti. 

Corbyn , "Vergi planlarımız toplumumuzun en zengin yüzde 5 lik kısmını etkileyecek. Vergi kaçakçılığı , vergiden kaçınma ve vergi cennetlerinin peşine düşeceğiz." dedi. 

AB Yİ DE HİTLER E BENZETMİŞTİ

Johnson ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =