Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı , devlet korumasından yararlanmış 2 bin  183  genci , kurayla kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirdi.ile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı  Bakan  Zehra Zümrüt Selçuk , &

haber7
0

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı , devlet korumasından yararlanmış 2 bin  183  genci , kurayla kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirdi.

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk , Bakanlığın Reşat Moralı Salonu nda düzenlenen "Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerin Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Yerleştirilmesi Töreni"ne katıldı.

Çocuklara iyi bir gelecek hazırlamanın kendileri için her şeyden önce ahlaki ve sosyal bir sorumluluk olduğunu ifade eden Selçuk , hiçbir şeyin çocukların yüzündeki tebessümden kıymetli ve mutluluk verici olmadığını söyledi.

Dünyada farklı sebeplerle korunmasız yaşayan çocuk sayısının resmi olarak 150 milyon , resmi olmayan rakamlara göre ise 400 milyondan fazla olduğuna dikkati çeken Selçuk , bu trajediye son verilmesinin öncelikle devletlerin sonra da herkesin sorumluluğunda bulunduğunu vurguladı.

Bakanlık olarak , gençlerin korunması ve hayata en iyi şekilde hazırlanması için tüm imkanları seferber ettiklerini dile getiren Selçuk , "Bugüne kadar , çocuklarımız emanettir diyerek , doğumlarından yetişkinlik çağlarına kadar her türlü ihtiyaçlarıyla ilgilendik. Çocuklarımızın sevinciyle sevindik , başarılarıyla mutlu olduk. Çocuklarımızı önlenebilir risklerden koruyarak , huzur içinde yaşamlarını sağlamak amacıyla var gücümüzle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =