Türk ve Rus ordusu Soçi Mutabakatı kapsamında Suriye’nin kuzeyinde dün ikinci devriyesini attı. Rusların “PKK çekildi” açıklamasının aksine teröristler halen güvenli bölgede bulunuyor.

haber7
0

Teröristler kasabada TSK ve SMO’ya ağır silahlarla saldırılar düzenliyor. PKK , Ayn el Arab ile Fırat’ın batısındaki Münbiç ve  Tel  Rıfat’ta da olduğu gibi duruyor. 

Türk ve Rus ordusu Soçi Mutabakatı kapsamında Suriye nin kuzeyinde dün ikinci devriyesini attı. Şanlıurfa nın Suruç ilçesinden Suriye ye giren 4 zırhlı araçlık Türk Silahlı Kuvvetleri konvoyu içeride Rus askeri konvoyuyla buluştu. TSK ve Rus unsurları , Ayn el-Arab ın doğusu ile  Tel  Abyad ın batısı arasında devriye attı. 12:20 de başlayan ve 73 kilometrelik bir hattı kapsayan devriyeye iki taraftan 50 asker katıldı. 

ÇOCUKLARI KULLANDILAR 

Konvoyun hareket yönünün kontrolü konvoyla eş zamanlı olarak havalanan ve görüntü aktarımı yapan insansız hava aracı ile sağlandı. Devriye atılan ve yer yer 10 kilometreye kadar uzanan derinlikte çıplak gözle yapılan incelemelerde yapılan bazı tespitler Rus askeri heyetiyle paylaşıldı. Devriye araçları yol güzergahında teröristlerin tacizine uğradı. Teröristler güzergah boyunca konuşlandığı bazı noktalarda çocukları öne sürerek TSK araçlarını taşlattı.

SİLAHLARI TOPLANMADI

Sahadaki devriyelerin ardından Rus makamları teröristlerin çekildiğini iddia etti. Ancak yerel ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =