Cumhurbaşkanı Yardımcısı  Fuat   Oktay  , "Kıbrıs'ta herhangi birisinin burnunun kanamasına  Türkiye  asla  müsaade  etmez. Kim ne yaparsa yapsın , kim ne derse desin , isterse  dünya   ayağa  kalksın. Umurumuzda bile olmaz." ded

haber7
0

Cumhurbaşkanı Yardımcısı  Fuat   Oktay  , Cumhurbaşkanlığı Külliyesi nde KKTC den gelen gençleri kabulünde yaptığı konuşmada , milletin evinde milletin temsilcileri ve geleceğin teminatı gençleri ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduğunu belirtti.

Hem Türkiye de hem de KKTC de gençlerin sorunların çözümü için siyasette rol almaları ve dik duruş sergilemelerinin önemli olduğunu ifade eden  Oktay  , gençlerin Kıbrıs ile Türkiye arasında geleceğe ilişkin güçlü köprülerin atılmasına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

"780 BİN KİLOMETREKARELİK VATAN TOPRAĞI DA SİZİN YERİNİZ"

KKTC li gençlerin yerinin sadece ada olmadığına değinen  Oktay  , "780 bin kilometrekarelik vatan toprağı da sizin yeriniz. Şu anda evinizdesiniz , misafir değilsiniz. Biz teşkilatlarımızı nasıl burada ağırlıyorsak sizi de ağırlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Fuat  Oktay  , Kıbrıs ta çözümde olmazsa olmaz şartlarının iki tarafın da siyasi eşitliği olduğunu aktardı.

Azınlık ilkesine göre barışı sağlamanın mümkün olmadığını vurgulayan  Oktay  , "Kendi geleceğinizle ilgili kendinizin söz sahibi olmanız gerekir. Bu insan bir şey. Hidrokarbon kaynakları var. Bölgeye olan ilginin nereden kaynaklandığını görüyorsunuz. Bu bugün konuşulan ama onlarca yıl öncesinde bilinen bir gerçeklik. Şimdi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =