Diyarbakır'ın Lice , Kulp ve Silvan ilçe kırsalında terör örgütü PKK'lıların kullandığı 7 kış sığınağı ile 14 mağara güvenlik güçlerince  kullanılamaz   hale  getirildi.

haber7
0

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince , terör örgütü mensuplarını etkisiz  hale  getirmek , kullandıkları sığınak ve barınakları tespit etmek , teröristlerle yasa dışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasındaki bağlantıyı ortaya çıkarmak amacıyla Lice , Kulp ve Silvan ilçelerinin kırsal alanında 2 Kasım 2019 Cumartesi günü başlatılan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hatip Çağlar-03 operasyonu tamamlandı.

Operasyon bölgesinde güvenlik güçlerince yapılan aramada teröristlerin kullandığı 7 kış sığınağı ile 14 mağara tespit edildi.  sığınak  içerisinde yapılan aramada amonyum nitrat ve şeker karışımıyla hazırlanmış el yapımı patlayıcı düzeneği bulundu. El yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde imha edilirken , sığınaklar ve  mağaralar   kullanılamaz   hale  getirildi. Bölgede yapılan geniş çaplı aramalarda ise el bombası ve 2 el yapımı patlayıcı bulunarak , operasyon bölgesinde imha edildi. 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =