Ülke genelinde  Nüfus   müdürlüklerinde  vatandaşlara daha iyi hizmet verilebilmesi , iş ve işlemlerin hızlı sonuçlanabilmesi için  Nüfus  müdürlüklerini yenileme çalışması başlatıldı.

haber7
0

Türkiye genelinde günlük 250 bin kişi nüfus müdürlüklerinden hizmet alıyor. Pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerinin nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanmasıyla birlikte artan iş ve işlemler nedeniyle personel ihtiyacı giderildi , nüfus müdürlüklerinin teknik alt yapı kapasitesi geliştirildi.

Randevu süreleri bir güne düşürüldü , bir işlem için verilen parmak iziyle diğer işlemlerde yapılabilir hale getirildi , pasaport , sürücü belgesi ve kimlik basımları hızlandırıldı. Ayrıca , nüfus müdürlüklerine kimlik , sürücü belgesi , pasaport  yenileme için gelen ve  evrakları tam olanların 8 dakikada işlemleri bitirilirken , adres değişikliği için nüfus müdürlüklerine  yanında abonelik sözleşmesi ya da bir fatura gelenlerin ise  5 dakikada  bu işlemi  gerçekleştiriliyor.

Bu çalışmaların yanı sıra vatandaşların daha ferah , rahat işlemlerini yapabilmesi için nüfus müdürlüklerini yenileniyor.  yeni  Nüfus Müdürlüğü konsepti ile ülke genelindeki il ve ilçelerdeki nüfus müdürlüklerinin tıpkı banka şubeleri gibi benzer standartta olması sağlanıyor.

Bu kapsamda çalışmalarına başlayan İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ilk uygulamayı Ankara’da gerçekleştirdi. Ankara’da İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü binası “Yeni Nüfus Müdürlüğü Konsepti” ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =