AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Hamza   Dağ  , "Kıbrıs’a Oniki Ada'yı yaklaşıldığı gibi yaklaşmak mümkün değildir. Dün Oniki Ada'yı bıraktık , bugün Kıbrıs’ı bırakmayı konuşup bir de bıra

haber7
0

Hamza Dağ , yaptığı açıklamada , İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç  Soyer  in Kıbrıs konusuyla ilgili açıklamasını ve sonrasında yaşanan süreci de değerlendirdi.

Kıbrıs konusunun Türkiye nin dış politikası açısından önemine işaret eden  Dağ  , şunları kaydetti:

"Kıbrıs meselesi , daha önce de ifade ettiğimiz gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti dış politikasının kırmızı çizgisidir. Üstelik Kıbrıs’a yönelik hassasiyet 2002’den değil , Cumhuriyet in kurulduğu dönemden itibaren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün de üzerine eğildiği bir meseleye yönelik hassasiyettir. Daha önce de orada sondaj faaliyetleri gündeme geldiğinde , biz bölgeye Ege Üniversitesinden bir gemi göndermiştik. O zaman bazı kesimler Sismik gemiyle petrol mu bulacaksınız , doğal gaz mı bulacaksınız? diye tabiri caizse dalga geçmişlerdi. Şimdi ise 3 tane gemimizin arama faaliyetlerine katıldığı bir süreci yaşamaktayız. Kıbrıs’a Oniki Ada ya yaklaşıldığı gibi yaklaşmak mümkün değildir. Dün Oniki Ada yı bıraktık , bugün Kıbrıs’ı bırakmayı konuşup bir de bıraksak , devamında birilerinin bizden İzmir’i , Şanlıurfa’yı istemeyeceklerini bilemeyiz."

Kıbrıs’ta verilen mücadelenin ülkenin geleceğine ilişkin önemli bir mücadele olduğunu ifade eden  Dağ  , sözlerini şöyle tamamladı:

"Böyle bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =