Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ,  Dijital  servis hizmetlerine getirilmesi planlanan yüzde 7 ,5'lik vergiyi , eşit rekabet şartlarını oluşturmaya yönelik bir adım olarak nitelendirdi.

haber7
0

Erkan , AA muhabirine , TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu nda görüşülen torba kanun içinde yer alan yüzde 7 ,5 olarak planlanan  Dijital  Hizmet Vergisi ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Turkcell olarak 6 yıldan fazla süredir  Dijital  servisler üzerine geliştirmeler yaptıklarını belirten Erkan , müzik platformu fizy , anlık mesajlaşma platformu BiP , televizyon platformu TV+ , Dergilik , bulut depolama uygulaması lifebox , arama motoru Yaani gibi  Dijital  hizmetleri müşterilerin beğenisine sunduklarını anlattı.

Erkan , söz konusu hizmetlerin kullanım oranlarının çok yüksek olduğunu ifade ederek , "BiP üzerinden aylık 10 milyardan fazla mesaj gönderildi , fizy’de günde 7 ,1 milyondan fazla şarkı dinleniyor , TV+ platformlarına günde 3 ,3 milyon kullanıcı giriş yapıyor." dedi.

Turkcell olarak  Dijital  hizmetler için ciddi yatırımlar yaptıklarını söyleyen Erkan ,  Dijital  hizmetlerde benzer  servislere  hem mevzuat hem de  vergi  anlamındaki uygulamaların aynı olması yönündeki taleplerini her zaman dile getirdiklerini aktardı.

- "Düzenleme eşit rekabet ortamı yaratacak"

Murat Erkan ,  Dijital   vergi  uygulamasının , aslında tüm dünyada kabul gören "aynı  servislere  aynı  vergi  uygulaması" prensibini Türkiye de hayata geçirmeye yönelik bir adım olacağına inandığını söyledi.

Yurt dışı merkezli yabancı firmaların ,  Dijital  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =