Tıp dünyasında kanamayı saniyeler içinde durdurmasıyla çığır açan Türkiye’nin ilk  milli  ilaç molekülü “ankaferd” etken maddesinin kanser tümörünün yayılmasını

haber7
0

Kanamayı saniyeler içinde durdurmasıyla tıp dünyasında çığır açan , Türkiye’nin ilk  milli  ilaç molekülü “ankaferd” etken maddesinin , şimdi de yara ile yanık iyileşmesini hızlandırdığı ve bazı kanser tümörlerini gerileterek yayılmasını durdurduğu bilimsel  olarak  kanıtlandı.

KOLON KANSERİNİ DE DURDURUYOR

“Ankaferd”i Türk bilim dünyasına kazandırdıklarını söyleyen And İlaç Genel Müdürü Vedat Fırat , Sağlık Bakanlığı’nın 2 yıl önce ilk ruhsatı kanamayı durdurma için verdiği ilacın çok farklı endikasyonlarının da (Bir ilacın hangi hastalıklara ve hangi biçimde uygun olacağını veya bir operasyonun hangi koşullarda gerekli olduğunu ifade eder.) ortaya çıktığını belirterek , “Mesela yanık ve yara iyileştirme özelliği. Dünyada hemofili hastalarının faktör verilmeden kanamasını durdurabilen tek ürün bu. Ayrıca mide-bağırsak kanamalarında , mesela kolon kanseri kanamasında kanamayı durdurma amacıyla “ankaferd” ortama konduğunda , tümörü de programlanmış hücre ölümüne götürüyor. Yani kanser çoğalmıyor , geriliyor. Kolon kanserini durdurduğu ve iyileştirdiği belirlendi” dedi.

ORDULARIN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Kanama durdurucu özelliğiyle dikkat çeken ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =