Suudi   Arabistan  Sermaye Piyasası Kurumu , milli petrol şirketi Aramco'nun , hisselerinin bir kısmının  halka   arzı  yönündeki talebini onayladı.

haber7
0

Kurumdan yapılan yazılı açıklamada ,  halka  arz talebinin kabul edildiği; yatırım yapmak isteyenlere yönelik şirketin finansal tabloları , faaliyetleri ve yönetimi hakkında kapsamlı bilgilerin yer aldığı raporun da arzın başlayacağı tarihten önce yayımlanacağı ifade edildi.

Açıklamada ,  halka  arzın ne zaman başlayacağına ilişkin ise bilgi verilmedi.

Veliaht Prens Muhammed bin Selman , Vizyon 2030’un en önemli ayaklarından birini Aramco’nun hisselerinin bir kısmının  halka  arz edilmesi ve buradan elde edilecek gelirle diğer sektörlere yatırım yapılması olarak açıklamıştı.

SAUDİ  Aramco  PETROL TESİSLERİNE SALDIRI 

Suudi  Arabistan  ın milli petrol şirketi Saudi  Aramco  ya ait iki tesiste , 14 Eylül de düzenlenen saldırı sonucu yangın çıkmıştı. Yemen deki Husiler , ölen ya da yaralananın olmadığı saldırıyı 10 SİHA kullanarak düzenlediklerini iddia etmişti.

Dünyanın en büyük petrol ihracatçısı olan  Suudi   Arabistan  ın tesislerine yapılan saldırı nedeniyle ülkenin petrol üretiminde günlük 5 ,7 milyon varil kesinti olduğu belirtilmişti. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =