ABD Başkanı Donald  Trump  , Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy'yi  Beyaz  Saray'da ağırlamaktan memnuniyet duyacağını ifade etti.

haber7
0

Trump , New York a ziyareti sırasında kendisi ile seyahat eden gazetecilere , hakkındaki azil soruşturmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Azil soruşturmasına neden olan  Zelenskiy  ile yaptığı telefon görüşmesinde yanlış bir şey yapmadığını kaydeden  Trump  , soruşturmaya ilişkin "Bu sahtekarlık , bu bir hile. Demokratlar bunu kazanamayacakları bir seçimi kazanmak için siyasi amaçlar için kullanıyorlar." dedi.

Trump ın  Zelenskiy  den , ABD nin ülkesine askeri yardımları göndermesi için Demokrat başkan aday adayı ve eski Başkan Yardımcısı Joe Biden ın oğlu hakkındaki iddiaları soruşturmasını talep ettiği iddia edilmiş ve bu iddialar üzerine hakkında azil soruşturması başlatılmıştı.

Azil soruşturması devam ederken Ukranya liderini Beyaz  Saray  a davet edip etmeyeceğine ilişkin bir soruya yanıt veren  Trump  , "Muhtemelen gelecek. İki kez konuştum onunla. Gelmek isterse onu  Beyaz   Saray  da ağırlamaktan memnuniyet duyarım. Gelmek ister o da. Hemen gelir. Çok iyi bir adam." diye konuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =