Etiketler:

TOKİ tarafından açık satış yöntemiyle satışa sunulan konutlar için başvurular devam ediyor.

haber7
0

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından açık satış yöntemiyle satışa sunulan konutlar için başvurular devam ediyor. 24 ilde 1.936 konut başvuru önceliğine göre satılacak. TOKİ’nin açık satışla vatandaşa sunduğu , projelere göre farklılık gösteren konutların fiyatları 83 bin liradan , taksitleri ise  348  liradan başlıyor.

EN FAZLA BALIKESİR DE Posta Gazetesi nin haberine göre , vatandaşlar son başvuru tarihine kadar ilgili bankalara müracaat ederek , konut sahibi olabilecek. Balıkesir 252 , Bolu Mudurnu 246 , Hatay 227 , Ankara Kuzeykent 212 , Ankara Mamak Altıağaç-Karaağaç 195 en fazla açık satışta konut olan iller arasında yer alıyor. Ayrıca Kırşehir’de 53 , Konya’da ise 2 konut pazartesi günü açık satış yöntemiyle satışa sunulacak.

5.500 LİRA ŞARTI Dar gelirlilere yönelik satışa sunulan 2+1 konutlara başvuracak vatandaşların , konut sahibi olmaması , daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması ve 25 yaşını doldurması gerekiyor.

Ayrıca projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşuluyla ikamet etmesi veya il nüfusuna kayıtlı olması ile aylık hane halkı gelirinin en fazla net 5 bin 500  lira  olması isteniyor.

240 AY ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =