Erzurum’un Aşkale ilçesinde dün gece yarısından itibaren etkili olan yağışlı hava gece yarısından itibaren  kar  şekilde etkili oldu.

haber7
0

Hafta sonu kar sürprizi ile uyanan vatandaşlar evlerinin önünü ve araçlarının üzerindeki karı temizlemek için çaba sarf etti. Aşkale ilçe merkezi beyaza bürünürken yağışlı havanın etkisini sürdürmesi bekleniyor.

KARS MERKEZE MEVSİMİN İLK KARI YAĞDI

Kars merkeze mevsimin ilk karı yağdı. Sabaha doğru başlayan  kar  etrafı beyaza bürüdü. 8 ayı kış olan Kars’ta mevsimin ilk karı şehir merkezine düştü.  kar  yağışının etkili olduğu kentte , yüksek kesimler tamamen beyaza bürünürken , merkeze düşen  kar  ise kısa sürede eridi. Kars’a kışın geldiğini beliren vatandaşlar , “Kış geldi. 11. Ay dediğiniz zaman kış demektir. Kars’ın kışı başladı. Bundan sonra yağar , açar. Soğuk olur , sıcak olur. Memleketimizin havası bu , güzel memleketimize , güzel yaşantımıza bakmamamız lazım” dedi. Öte yandan , sabah erken saatlerde  yağan   kar  , havaların da hissedilir şekilde soğumasına neden oldu. Kent merkezinde termometreler eksi 1’i gösterdi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =