İlk F-35'ine kavuşan Hollanda'da , uçağın karşılanma töreninde ilginç bir  olay  yaşandı. Beşinci nesil  savaş  uçağı su yerine köpük sıkılarak karşılanınca ortaya ilginç görünt&uu

haber7
0

Hollanda Kraliyet Hava Kuvvetleri ne teslim edilen ilk F-35 in karşılama töreninde büyük bir aksilik yaşandı. Hollanda da görev yapmaya başlayacak ilk uçak Leeuwarden Hava Üssü ne indi. Beşinci nesil olma özelliği bulunan F-35  savaş  uçağı , havacılık geleceği olan "su tagı" ile karşılandı.

 

UÇAK İNCELEMEYE ALINDI

 

Ancak itfaiyelerden birinin su yerine köpük sıkması nedeniyle F-35 pilotu şaşırıp kaldı ve bir kaç saniye sonra uçağı durdurmak zorunda kaldı. Köpük içinde kalan F-35 , yaşanan  olay  sonrası incelemeye alındı.

BİR ÖNCEKİ ACİL DURUMDAN KALMIŞ

Yapılan incelemede , itfaiye ekiplerinin törenden önce bir F-16 uçağının acil inişi nedeniyle hazırlık yaptığı ve itfaiyenin sistemi köpük sıkma durumunda unuttuğu ortaya çıktı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: KOKPİT AERO , HABER7

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =