Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın  Topçu  ABD Temsilciler Meclisi'nin 29 Ekim’de oylamaya sunarak sözde Ermeni Soykırımı iddialarını kabul etmesi hakkında konuştu.

haber7
0

ABD’nin 2. Dünya savaşında Japonya’ya attığı atom bombasını hatırlatan Topçu , karara sert tepki gösterdi.

Topçu şunları söyledi: “Derebeyi ve sömürge medeniyetinin vandallarının insan hayatını bir damla petrol uğruna hiçe saydığı bir dünyada insanlığın bize ve bizim medeniyet değerlerimize ihtiyacı var. Japonya nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine 74 yıl önce atom bombası atarak yarım milyon Japon’a jenosit uygulayarak insanlığı mezarsız ölülerle tanıştıranlar , dönüp bir de kendi karanlık tarihlerine baksınlar. Bugün Japonya’da , Japon hükümetinin 31 Mart 2011 tarihli verilerine göre , halen 219 bin 410 Hibakusha mağduru insan var.  Bu insanlarda korkunç yaralar açanlar , petrolü insandan önce tutanlar , bugün ülkemizi 1915 olayları ile ilgili alçak  Yalan  ve  iftirayı  gündem  yaparak   bizi   sindirmeye  çalışıyorlar. PKK-PYD -YPG-KCK-SDG , FETÖ , DEAŞ ve dolarlarıyla  bizi  alt etmeyi beceremeyenler , şimdi de bu yalana sarıldılar. Yüz yıl önce dedelerimizin , ninelerimizin bunların dedelerinin tezgahını , Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında saf tutarak nasıl bozdularsa , bu günde bizler , Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında saf tutarak yüz yıl öncesine benzer bu tezgahı bozacağız.”

Kırgızistan’da temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu , Kırgızistan’da ihtiyaç sahibi ailelere insani yardım ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =