El Cezire televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtlayan , Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , Türkiye'nin F-35 projesine geri dönüp dönmeyeceğine ilişkin soru üzerine "Trump'a gör

haber7
0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , El Cezire televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Terör örgütü DEAŞ’ın elebaşı Ebubekir el-Bağdadi’nin ölü ele geçirilmesi sürecinde , ABD’nin ilgili birimleri ve Türk kurumları arasında iş birliği yapıldığının altını çizen Çavuşoğlu , “Bundan sonra , gerek DEAŞ , YPG/PKK ve diğer terör örgütleriyle de mücadelede biz herkesle iş birliği yapmak isteriz çünkü terörün her türlüsüyle mücadele etmezsek , hiçbirimiz güvende olmayız” diye konuştu. 

SUUDİ ARABİSTAN KAŞIKÇI YI İKİLİ MESELE HALİNE GETİRDİ

Çavuşoğlu , Türkiye’nin tüm Arap dünyasını kardeşi olarak gördüğünü ve Arap Birliği içinde birlik ve beraberliğin olmasını istediğini ifade ederek , “Ama bu birlik ve beraberlik , Türkiye düşmanlığına dönüşmemeli” değerlendirmesinde bulundu. Türkiye’nin , Mısır’daki darbe nedeniyle bu ülkeyle ilişkilerinde bir gerginlik olduğuna işaret eden Çavuşoğlu , “Ama bizim Suudi Arabistan ile bir problemimiz yok. Abu Dabi yönetimiyle de bir problemimiz yok ama onların şu anda Türkiye ile ilgili bazı problemlerinin olduğunu görüyoruz” dedi.

Bakan Çavuşoğlu , sözlerini şöyle sürdürdü:

“Suudi Arabistan’ın problemi ne? Kaşıkçı cinayetinden sonra bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =