Alman otomotiv üreticisi  Volkswagen  Grubu , ocak-eylül döneminde 2018'in aynı dönemine göre yüzde 6 ,9 artışla 186 ,6  milyar   avro  gelir elde ederken , özel kalemler hariç karını yüzde 11 ,2 yükseli

haber7
0

Audi , Bugatti , Seat , Skoda ve Porsche markalarını bünyesinde bulunduran Volkswagen Grubu , yılın dokuz ayına ilişkin mali sonuçlarını duyurdu.

Buna göre , geçen yıl ocak-eylül döneminde 174 ,6 ,4  milyar   avro  gelir elde eden Volkswagen , 2019 un aynı döneminde gelirini yüzde 6 ,9 artışla 186 ,6  milyar  avroya çıkardı. Volkswagen in özel kalemler hariç karı da yüzde 11 ,2 artışla 14 ,8  milyar   avro  oldu. Spor otomobillere ve Skoda markasına olan talebin artması ve dizel skandalı için daha az kaynağın ayrılması şirketin bilançosunu olumlu etkiledi.

Küresel otomotiv sektöründeki zor koşullardan dolayı Volkswagen , bütün yıl için araç satış görünümünü düşürdü. Şirket , daha önce bu yıl için araç teslimat sayısında bir miktar artış beklendiğini duyurmuştu. Küresel otomotiv piyasasında görülen beklenenden hızlı yavaşlamayı gerekçe gösteren şirket , bu yıla ilişkin beklentisini , geçen yıla göre değişmeyerek "yatay kalacak" şeklinde güncelledi.

Alman otomotiv üreticisi , dizel skandalı yasal riskleri için geçen yılın 9 ayında 2 ,4  avro  harcama yaptığını ve 2019 yılının aynı döneminde söz konusu rakamın 1 ,3  milyar  avroya gerilediğini bildirdi. Şirketin üçüncü çeyrek satış geliri 61 ,4  milyar  avroya ulaşırken , karı da piyasa beklentilerinin üstünde kalarak 4 ,82  milyar   avro  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =