Merkezi  Paris'te bulunan Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD)  İstanbul  Merkezinin kurulmasına ilişkin mutabakat zaptının onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun Resmi Gazete'de yayımlandı.

haber7
0

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) arasında  OECD   İstanbul   Merkezi  Kurulmasına ilişkin mutabakat zaptının onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun , Resmi Gazete de yayımlandı. Hedefinde , Türkiye nin yakın tarihi ve kültürel bağları bulunan Balkanlar ve Orta Doğu ülkeleriyle Kuzey Afrika bölgesinin yer alacağı merkez , doğrudan Paris teki  OECD  ye bağlı faaliyet gösterecek.  İstanbul   Merkezi  , Türkiye yi  OECD  nin Balkanlar , Orta Doğu ve Kuzey Afrika odaklı bölgesel bir üssü haline getirecek.

Resmi Gazete de yayımlanan kanuna göre , 31 Mayıs 2018 tarihinde Paris te imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı Arasında  OECD   İstanbul   Merkezi  Kurulmasına İlişkin Mutabakat Zaptı"nın onaylanmasının uygun bulunduğu belirtildi.

MERKEZ PARİS TEKİ  OECD  YE BAĞLI ÇALIŞACAK

Hedefinde , Türkiye nin yakın tarihi ve kültürel bağları bulunan Balkanlar ve Orta Doğu ülkeleriyle Kuzey Afrika bölgesinin yer alacağı merkez , doğrudan Paris teki  OECD  ye bağlı faaliyet gösterecek.

İstanbul  OECD   Merkezi  nin çalışmaları çerçevesinde rekabetçilik , girişimcilik , ticaret , kamu yönetişimi , inovasyon , beşeri sermayenin harekete geçirilmesi , bağlantılılık ve altyapının geliştirilmesi , iktisadi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =