Dolandırıcılar çıtayı yükselterek bu sefer de  belediye  başkanı kılığına girmeye başladı. Özellikle son yerel seçimleri de fırsat bilip harekete geçen dolandırıcıların Türkiye genelinde aralarında b&uu

haber7
0

Telefonda savcı , polis ve banka görevlisi kılığına girerek yüzlerce kişinin maddi anlamda canını yakan dolandırıcılar , kendilerine buldukları son gelir kapısında bu sefer de  sahte   belediye  başkanı oldu.

 

 

31 Mart yerel seçimlerinin ardından bir çok belediyede yaşanan görev değişimlerini de fırsat bilip harekete geçerek son 6 ay içerisinde 30 belediyeyi hedef alan dolandırıcıların , aralarında İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerin de olduğu onlarca  belediye  başkanın adını kullanıp iş adamlarından para toplamaya çalıştığı ortaya çıktı.

Şu ana kadar kaç iş adamından ne kadar bir paranın toplandığının bilinmediği yöntem ise şöyle işledi;

 

 

SAHTE BAŞKAN İLE İŞ ADAMINA TELEFON

Yeni Şafak tan Kenan Biter in haberine göre; İl ve ilçe bazında önde gelen kurumların patronlarını gözüne kestiren dolandırıcılar , arayacakları iş adamının daha önceden söz konusu  belediye  başkanı ile bir münasebetinin olup olmadığını araştırıyor.

Bu kısa araştırmanın ardından direk şirketin santralini özel kalem sıfatıyla arayan kişi söz konusu şirketin patronu ile  belediye  başkanının görüşmek istediğini aktarıyor. Telefona gelen şirket sahibi bir kaç dakika bekletildikten sonra hattın diğer ucundaki  sahte   başkan  ile görüşmeye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =