ABD merkezli havacılık şirketi Boeing'in Üst Yöneticisi Muilenburg , Endonezya ve Etiyopya’da düşen iki 737 Max uçağının üretiminde hata yaptıklarını kabul ederek  özür  diledi.

haber7
0

ABD Senatosu Ticaret Komitesi nde , Endonezya ve Etiyopya’daki kazalarda 346 kişinin ölümüne neden olan 737 Max uçakları hakkında ifade veren Dennis Muilenburg , senatörlerin sorularını yanıtladı.

 

 

KAYIPLARINIZDAN DERİN ÜZÜNTÜ DUYUYORUM

Muilenburg , uçak kazalarında hayatını kaybedenlerin ailelerinden özür dileyerek Hatalar yaptık , bazı şeyleri yanlış yaptık. Üzgünüz , gerçekten çok üzgünüz. Bir eş , bir baba olarak kayıplarınızdan derin üzüntü duyuyorum dedi.

 

 

Her iki kazadan da ders çıkardıklarını , sorunları belirlediklerini ve düzeltmek için çalıştıklarını söyleyen Muilenburg , istifa etmeyi düşünmediğini , elindeki işe odaklandığını söyledi.

Muilenburg e zorlayıcı sorular yönelten senatörler ise sivil ve askeri uçak üreticisi  Boeing  i , kar elde etmek için güvenliği ikinci plana atmakla suçladı. 

Connecticut Senatörü Demokrat Richard Blumenthal da  Boeing  in sorunların farkında olmasına rağmen kasıtlı bir şekilde gizlemeyi seçtiğini belirterek , şirketi uçan tabut üretmekle suçladı.

Mississippi Senatörü Cumhuriyetçi Roger Wicker ise Her iki uçak kazası da önlenebilirdi değerlendirmesinde bulundu.

BOEİNG 737 MAX 8 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =