Etiketler:

PKK/YPG’nin serbest bıraktığı DEAŞ’lılar yakalandıktan sonra Afrin , El Bab , Azez ve Cerablus’ta sorgulanıyor.Fransa , Belçika , Rusya ve Özbekistan uyruklu teröristler Suriye’deki “terör” kan

haber7
0

Barış Pınarı Harekâtı nda Mehmetçik ve SMO birlikleri karşısında tutunamayan terör örgütü PKK/YPG , Türkiye yi dünya kamuoyunda sıkıştırmak için  DEAŞ  kartına başvurmuş ve cezaevlerindeki tüm  DEAŞ  lıları serbest bırakmıştı.

Bu  DEAŞ  lıların bir kısmı Suriye Milli Ordusu tarafından düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındı. Yakalanan  DEAŞ  lılar arasında Fransa , Belçika , Rusya , Özbekistan uyruklu teröristler bulunuyor. Örgüt üyelerinin sorgu işlemleri halen Afrin , Cerablus , Azez ve Bab da SMO birimleri tarafından yapılıyor.

İfadeleri tamamlandıktan sonra teröristlerin işledikleri suçlara göre kısa dönemli  DEAŞ  üyeliği , yoğun olarak çatışmaya giren  DEAŞ  lı savaşçılar ve sempati boyutunda kalanlar olarak üç gruba ayrılarak yargı önüne çıkarılacağı ifade ediliyor.  DEAŞ  lıları , Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekât bölgelerinde yerel meclislerin yönettiği adli makamlar yargılayacak.

Zanlıların verilecek hükümler sonrası sadece onların kalacağı özel cezaevlerine konulacağı öğrenildi.  DEAŞ  lılar Afrin , Bab , Azez ve Cerablus taki hapishanelerde bir nevi karantina altında tutulacak.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =