Cumhurbaşkanı  Erdoğan  , Barış Pınarı Harekâtı ve sonrasında yaşananların uluslararası arenada bir satranç oyununa döndüğünü belirterek “Bu oyunun  galibi  biziz” dedi.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , önceki gün birlikte yapılan AK Parti MKYK ve MYK toplantılarında Barış Pınarı Harekâtı ve sonrasında yaşanan süreci değerlendirdi. Edinilen bilgiye göre  Erdoğan  , parti kurmayları ile bir araya geldiği toplantıda harekât ile ilgili gelinen noktadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Terör örgütü YPG/PKK’yı korumak için Barış Pınarı Harekâtı’na karşı çıkan Batıya reaksiyon gösteren  Erdoğan  , Türkiye’nin liderliğinde yapılan planın uygun şekilde devam ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  Bugün yaşadıklarımıza baktığımızda bu iş uluslararası arenada bir satranç oyununa döndü. Ama bu oyunun  galibi  biziz. Hem Rusya’yı hem de ABD’yi ikna ederek bizim ortaya koyduğumuz hedefler doğrultusunda süreci belli bir çizgiyi getirmiş  olduk  dedi. 

RUSYA YANIMIZDA OLDU ABD ve Rusya ile yapılan mutabakatla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı “Bu süreçte bizim yanımızda en çok olan ülke Rusya’ydı. Rusya ile daha iyi anlaşıyoruz” diye konuştu. Türkiye’nin gelişmeleri yakından izlediğini söyleyen  Erdoğan  “Bölgeden çekilenler çekildi ama istediğimiz gibi olup olmadığını göreceğiz. Süreci takip ediyoruz” ifadesini kullandı.

ABD NİN DERDİ PETROL Cumhurbaşkanı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =