Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Galatasaray , Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri , 29 Ekim  Cumhuriyet   Bayramı  dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

haber7
0

TFF nin internet sitesinden yayımlananan mesajda , şu ifadelere yer verildi:

"Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları , milletimizin bağımsızlığını İstiklal Savaşı nda tüm zorluklara karşı , inanç ve kararlılıkla verdikleri destansı mücadele ile kazandılar. Ülkemizin ve ulusumuzun geleceğini , 29 Ekim 1923 te kurdukları Türkiye Cumhuriyeti ile teminat altına alarak genç nesillere emanet ettiler. Ey yükselen yeni nesil , istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk , onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz. diyen Ulu Önder Atatürk ün gösterdiği yolda , milli birlik ve beraberliğimizin en büyük güvencesi Cumhuriyetimize sahip çıkmanın onurunu yaşıyor , aziz Türk milletinin 29 Ekim  Cumhuriyet   Bayramı  nı kutluyoruz. Bu vesileyle milletimize bu eşsiz vatanı bırakan Kurtuluş Savaşımızın önderi , Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran , saygı ve rahmetle anıyoruz."

Galatasaray Kulübü tarafından yayımlanan mesajda , "Milletimizin onurlu mücadelesinin sonucunda kurulan , aydınlanmanın ve çağdaşlaşmanın simgesi olan Cumhuriyetimizin 96. yılını kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde , Türk milletinin yeniden dirilişinin ifadesi olan  Cumhuriyet  , aynı zamanda yüce Türk milletinin Fikri hür ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =