Hamas  lider İsmail Heniyye , sandığa gitmeye hazır olduklarını belirterek "Kapsamlı bir  seçime  girme konusunda da herhangi bir  endişemiz  yok" dedi.

haber7
0

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye , hareketinin; genel , başkanlık ve ulusal konsey şeklinde  Kapsamlı  seçimlerin yapılması konusunda ısrarcı olduğunu belirtti.

Heniyye , Gazze yi ziyaret eden Filistin Merkez Seçim Komitesi Başkanı Hanna Nasır ile bir araya geldi. Görüşmede , Filistinli grupların yöneticileri de hazır bulundu.

Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Heniyye , seçimlere  girmeye  hazır olduklarını , şeffaflığın tüm şartları sağlandığı takdirde seçim sonuçlarına saygı göstereceklerini ifade etti.

Heniyye , "Sandığa gitmeye hazırız.  Kapsamlı  bir seçime girme konusunda da herhangi bir  endişemiz  yok." dedi.

Filistin Merkez Seçim Komitesi Başkanı Nasır da seçimlerle ilgili bazı maddeler ve ulusal tutum konusunda Filistinli gruplarla anlaştığını söyledi.

Nasır , "Yarın Ramallah a döneceğiz. Seçimlere çok yaklaştık gibi hissediyoruz." ifadelerini kullandı.

Filistin Merkez Seçim Komitesinden bir heyet , genel seçimlerin yapılması konusunda Filistinli gruplarla istişare için dün akşam Batı Şeria dan Gazze ye gelmişti.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas , 7 Ekim de , önce genel seçimlerin , birkaç ay sonra da devlet başkanlığı seçimlerinin gerçekleştirilmesine hazırlık yapılması için ilgili makamlara talimat vermişti.

Hamas ise bir gün sonra ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =