MHP lideri  Bahçeli  , yayımladığı  Cumhuriyet   Bayramı  mesajında "Kim ne yaparsa yapsın , Türk ve Türkiye düşmanlığında buluşanlara karşı Milli Mücadele ruhuyla mukabele ve müdahale edileceği açıktır

haber7
0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , 29 Ekim  Cumhuriyet   Bayramı  dolayısıyla yayımladığı mesajında , Türkiye Cumhuriyeti nin muazzam bir feragat kültürünün , muhteşem bir mücadele kudretinin hem mahsulü hem de maddi ve manevi ihtişamı olduğunu belirtti.

Türk milletinin istiklal ufkunu perdeleyen , hürriyet onurunu pençeleyen mütecaviz ve mütehakkim saldırılara kahramanca direndiğini , nihayetinde kurtuluş destanını şehit ve gazilerin fedakarlıklarıyla yazdığını ve gururla yaşadığını ifade eden Bahçeli , "İşgal ve esarete boyun eğmeyen aziz milletimiz ,  Cumhuriyet  in fazilet ve fikriyatıyla geleceğin yol haritasını çizmiş , geçmişin ilham ve muzaffer ruhuyla mücadele azmini kamçılamıştır. Özellikle vurgulamak isterim ki Cumhuriyet’in ilanı büyük bir atılım , kutlu bir başlangıç , tarihi bir karar anıdır. 29 Ekim 1923 tarihi diriliş ve yükseliş eşiğidir." değerlendirmesinde bulundu.

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ İMANIN VE YILMAZ İRADENİN ESERİDİR"

Bahçeli , Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "en büyük eserim" sözleriyle mana ve muhtevasını özetlediği Türkiye Cumhuriyeti nin milli birlik ve beraberliğin güvencesi haline geldiğini vurgulayarak , şunları kaydetti:

"Milli Mücadele nin taçlanmış ve gönüllere taht kurmuş hali olan  Cumhuriyet  , Türk milletinin kendi kaderine bizzat yön ve istikamet vermesini sağlayarak egemenliğin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =