Cumhurbaşkanı  Erdoğan  , "Suriye'den ülkemize yönelen PKK , YPG ve DEAŞ saldırılarını önlemek için güvenli bölge tesisine çalışıyoruz. Hedefimize büyük ölçüde ulaştık. A

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ın katıldığı Fenerbahçe Divan Kurulu nda yaptığı konuşmada  ABD  ve  Rusya  ile varılan Güvenli Bölge mutabakatı için sert uyarılarda bulundu. 

İşte  Erdoğan  ın yaptığı açıklamalardan satır başları:

Suriye den ülkemize yönelen PKK , YPG ve DEAŞ saldırılarını önlemek için güvenli bölge tesisine çalışıyoruz. Hedefimize büyük ölçüde ulaştık.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜ EZİP GEÇECEK GÜCE SAHİBİZ

ABD , "YPG yi temizledik" dedi ama temizlenmemiş. 120 saatin sonunda bize terörden temizlediklerine yönelik yazı gönderdiler ama temizleyememişler. Şimdi  Rusya  ile de anlaşma yaptık. Türkiye terör örgütünü  ezip  geçecek güce sahiptir. 150 saat sonunda burası teröristlerden temizlenmezse ondan sonra bu işi biz ele alacağız ve bütün temizliği biz yapacağız.

Bizi üzen bazı şeyler var. Koskoca devletlerin başkanları bunların terörist başlarıyla oturuyor masada konuşuyorlar ve bize de bunlardan arabulucu olmalarını istiyorlar. Biz bu teröristlerin başında veya farklı yerde asla bunlarla masaya oturmayız ve bunların arabulucu olmasını kabul etmeyiz.

Uluslararası toplumdan beklentimiz. Sınırlarımızın güvenliğiyle ilgili hassasiyetlerimize saygı gösterilmesi , ülkemizdeki Suriyelilerin geri dönüşüyle ilgili projelerimize ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =