Almanya 4. Lig takımlarından Altona 93'de forma giyen  Furkan  Aydın'ın sosyal medya hesabından  Asker   selamı  fotoğrafları paylaştığı için sözleşmesi feshedildi.

haber7
0

HSV ve St. Pauli’den sonra Hamburg’un en büyük üçüncü kulübü olan ve antrenörlüğünü Berkan Algan’ın yaptığı Alman 4. Lig takımı Altona 93’de de  Asker   selamı  skandalı yaşandı.

Altona nın Türk futbolcusu  Furkan   Aydın  , sosyal medya hesabındaki durumlarında Cenk Şahin ve A Milli Takım ın  Asker   selamı  verdiği fotoğrafları paylaştığı için önce Almanya 7. Lig i olan Bezirksliga’daki B Takım a gönderildi.

Aydın ın sözleşmesi , burada bir maç oynadıktan sonra tek taraflı olarak feshedildi.

Furkan  Aydın  a  takımdan  kovulduğu ise Berkan Algan tarafından telefonla bildirildi.

Konu hakkında açıklama yapan  Aydın  , "Fransa karşısında aldığımız 1-1’lik beraberlik sonrası sevincimi paylaştım. O anda milli futbolcularımızın  Asker   selamı  verdikleri resim , sosyal medyada dolaştığı için onu paylaştım. Başka resim olsaydı onu paylaşırdım" diye konuştu.

Cenk Şahin olayından sonra adeta alarma geçen Alman Futbol Federasyonu ,  Asker   selamı  konusuna müsamaha etmeyeceklerini kulüplere bildirmişti.

Furkan Aydın’ın paylaşımı sonrası Altona 93 takımının taraftarları da bu davranışı kulübe ihbar etti. Kulüp de başarılı futbolcuya , "Biz senden savaşa karşı olduğuna dair net bir açıklama bekliyoruz. Güncel durumu onaylarsan kabullenemeyiz" şeklinde bir mesaj ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =