Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum , İmar Denetçisi Eğitimi'nde önemli açıklamalarda bulundu.  Bakan  Kurum , imara aykırı yapıların yıkılacağını söyledi.

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum , kaçak yapılara karşı denetimlerin sürdüğünü ve tespitlerin ardından Bodrum da olduğu gibi yıkımların gerçekleştirileceğini söyledi.  Bakan  Kurum , Antalya da İmar Denetçisi Eğitimi kapsamında açıklamalarda bulundu.

 

Bakan Kurum un açıklamaları şöyle:

İmar uygulamalarını sıkı şekilde takip etmek zorundayız. 1100 olan imar denetçisi sayısını 2100’e çıkarmış olacağız. 2100 denetçimizi 81 ilimizde görevlendireceğiz. İstanbul’da 100’ün üzerinde imar denetçimiz olacak. Ankara , İzmir gibi metropollerde şehrin ihtiyaçlarına göre denetçilerimiz olacak. İmar denetçilerimiz nerede kaçak yapılaşma varsa orada olacaklar ve tespitleri yapacaklar. Bodrum’da olduğu gibi yıkım süreçlerini gerçekleştireceğiz. Kaçak yapılaşmaya asla ve asla göz açtırmayacağız.

Tabiat varlıklarımızı korumak ve artırmak konusunda hedeflerimiz var. Şuan korunan alanlar yüzde 9. Bunu yüzde 17’ye çıkarmayı hedefliyoruz. 35 ilimizde bulunan korunan alanlarımızın kaçak yapı tespit çalışmalarını tamamladık. Denetimlerimiz devam ediyor. İmar barışına aykırı 4000 bin kaçak yapı tespit ettik 423’ünü yıktık.

Ceza ve yıkım işleri hızlıca devam etti. Müteahhitlere süre verdik , yıkmazlarsa bakanlığın yıkacağı tebliğ edilmişti. Bodrum’daki 19 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =