Sağlık Bakanı Koca: "Onarım ve altyapı çalışmaları kademeli olarak tamamlandıktan sonra  Tel   Abyad  Hastanesi 75  yataklı  olarak hizmete sunulacak."

haber7
0

Sağlık Bakanlığınca , Barış Pınarı Harekatı kapsamında teröristlerden arındırılan  Tel   Abyad  da teröristlerin kaçarken yaktıkları hastanenin onarımı için çalışmalara başlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca , onarım ve altyapı çalışmaları sonrası hastanenin 75  yataklı  olarak hizmete sunulacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca , AA muhabirine yaptığı açıklamada , YPG/PKK terör örgütünün bölgeden kaçarken yaktığı  Tel   Abyad  Hastanesinin tadilatı ve tekrar kullanıma açılması için gerekli talimatı verdiğini bildirdi. Hafta başında sınır hattındaki hastaneleri ziyaret ederek Barış Pınarı Harekatı nda özveriyle hizmet veren sağlık çalışanlarıyla bir araya geldiklerini hatırlatan Koca , bu ziyaret sırasında  Tel   Abyad  Hastanesi hakkında da detaylı bilgi aldıklarını söyledi.

Barış Pınarı Harekatı sayesinde bölge terörden temizlenirken örgütün sivillere verdiği zararın da gün yüzüne çıktığını ifade eden  Bakan  Koca , şunları söyledi:

"YPG/PKK , bölgeyi işgal ettikten sonra  Tel   Abyad  Hastanesini iki bölüme ayırmış. Hastanenin üçte ikisi terör örgütü militanlarının tedavilerine ayrılarak bu bölüme sivillerin girişi yasaklanmış. Örgüt çekilirken hastanenin bölge halkının kullanımına ayrılan kısmını , laboratuvarını , ameliyathaneleri , kadın doğum ve cerrahi servislerini ateşe vererek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =