Venezuela Devlet Başkanı Maduro , dünyada bir çok ülkenin  Küresel  emperyalist  güçlerin  ekonomik saldırısı altında olduğunu belirterek , "Küresel  güçlerin   önünde   diz  çökmeme

haber7
0

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro , Azerbaycan da düzenlenen Bağlantısızlar Hareketi Devlet ve Hükümet Başkanları 18. Zirvesi açılışında konuştu. 

Hem ülkesinin hem de çok ülkenin küresel hegemonyanın saldırısı ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Maduro , Bağlantısızlar Hareketi (NAM) üyelerinin bu saldırıları kınaması gerektiğini belirtti.

Maduro , küresel güçlerin ekonomik yaptırımlarına tüm NAM üyelerinin ortak tavır sergilemesi gerektiğini vurgulayarak , "Venezuela da emperyalist saldırılarla karşı karşıya fakat bizim irademizi kırmak mümkün değil." ifadesini kullandı.

Emperyalist güçlerin saldırılarına karşı NAM üyelerinin dayanışma içerisinde olması gerektiğini vurgulayan Maduro , üye ülkelere daha güçlü beraberlik çağrısında bulundu.

"ORTAK TEPKİ VERMELİYİZ"

Maduro , NAM üyesi ülkelere karşı haksız ve kısıtlayıcı önlemler alındığını , tehdit ve baskıların halklara zarar verdiğine vurgu yaparak , "Yaptırımlar sayesinde beğenmedikleri sistemleri yok etmeye çalışıyorlar. Bununla ilgili ortak tepki vermeliyiz. Ekonomik saldırıları önlemeliyiz. Venezüela ve diğer bazı ülkeler saldırılarla karşı karşıya. NAM üyesi tüm ülkelerin bizimle dayanışma içerisinde olması lazım. Çok yönlü bir ekonomik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =