Türkiye’de yapılan bir araştırmaya göre , Türk halkının yüzde 72’sinin  Yerli   savaş  uçaklarının yapabileceğine inandığı ortaya çıktı. Araştırma sonucuna göre , halkın yüzde 81 ,6’s

haber7
0

raştırma şirketi Areda Survey , 4 bin 500 kişi ile TEKNOFEST özelinde , Türkiye’nin kendi savunma sistemini geliştirmesi ,  Yerli  uçak ve  otomobil  üretimi konu başlıkları altında bir araştırma yaptı. Türklerden ,  Yerli   savaş  uçağı ve  otomobil  üretimine  tam   destek  geldi.

 

TEKNOFEST etkinlikleri başarılı bulundu

Araştırmaya katılanların , yüzde 64 ,3’ü TEKNOFEST etkinliklerini izleyip , başarılı bulduğunu ifade ederken , yüzde 10 ,4’ü ise izleyip , başarılı bulmadığını , 25 ,3’ü ise izlemediğini belirtti. TEKNOFEST’in gençlerin teknoloji alanında yeni buluşlara imza atmasını sağlayacağına inananların sayısı yüzde 90 ,3 iken , inanmayanların sayısı da yüzde 9 ,7 olarak kaydedildi.

 

Yüzde 72: Türkiye kendi  savaş  uçağını yapabilir

‘TEKNOFEST , Türkiye’nin havacılık alanında kendi savunma sanayisini geliştirmesine katkıda bulunur mu?’ sorusuna vatandaşların yüzde 79 ,3’ü evet derken , yüzde 20 ,7’si ise hayır cevabını verdi.

Aynı araştırmada , Türkiye’nin bir gün kendi  savaş  uçaklarını yapabileceğine inananların sayısı yüzde 72 ,3; inanmayanların sayısı ise 27 ,7 olarak belirlendi.

‘Türkiye’nin savunma sanayiinde iddialı hale gelmesi için ne yapması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =