Yüksek  voltaj nedeniyle elektrikli ev aletlerinin bozulduğunu belirten tüketiciyi haklı bulan hakem heyeti önemli bir karara imza attı. Bozulan ürünlerin bedelini  elektrik   dağıtım  şirketi ödeyecek.

haber7
0

Bayrampaşa’da  elektrik   şirketinin  altyapı çalışması sırasında kullanılan yüksek voltaj nedeniyle evdeki bazı elektrikli cihazların bozulduğunu belirterek Tüketici Hakem Heyetine başvuran Nazire Serbest’e , bozulan klima , buzdolabı , televizyon ve telefonun tamir ücreti olan bin 821 liranın yasal faiziyle birlikte ödenmesine karar verildi. 

Serbest , Bayrampaşa Tüketici Hakem Heyetine başvurarak nisan ayında eve geldiğinde apartman ışıkları , televizyon , klima , buzdolabı ve telefonu ile evdeki bazı elektrikli ev eşyalarının bozulduğunu fark ettiğini söyledi. Yaptığı araştırmada  elektrik   dağıtım   şirketinin  sokaktaki çalışması sonucu yüksek voltaj nedeniyle apartman ışıklarının tamamının bozulduğunu belirleyen Serbest , bozulan klima , buzdolabı ve apartman ışıkları ile diğer elektrikli ev eşyalarını tamir ettirdi.

TÜKETİCİ ŞİKAYETTE HAKLI 

Eşyaların tamir bedeli olarak faturalandırdığı bin 821 liranın karşılanması için  elektrik   dağıtım  şirketine başvuran Serbest , buradan olumsuz yanıt alması üzerine Bayrampaşa Tüketici Hakem Heyetine müracaatta bulundu. Heyete savunma gönderen şirket , iddiayı reddetti. Hakem heyetine gönderilen bilirkişi raporunda , bozulan eşyaları için toplamda 1.821 lira ödeme yaptığının sabit olduğu belirtildi. Serbest’in ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =