ABD  Başkanı Donald  Trump  , Türkiye'ye karşı uygulanan yaptırımların kaldırılmasından kısa bir süre sonra terör örgütü YPG'nin sözde yöneticisi Mazlum Kobani için , "Seni yakın bir zam

haber7
0

Donald  Trump  , Twitter dan terör örgütü PKK nın Suriye kolu YPG nin sözde yöneticisi Mazlum Kobani için  skandal  bir paylaşıma imza attı.  Trump  paylaşımında , "General Mazlum , nazik sözleriniz ve cesaretiniz için teşekkür ederim. Lütfen en içten saygılarımı Kürt halkına iletin. Seni yakın bir zamanda görmek için sabırsızlanıyorum" dedi.  Trump  ın kullandığı ifadeler , YPG li terörist Mazlum Beyaz Saray a  davet  edildi şeklinde algılandı.

YPG nin bağlı olduğu PKK terör örgütünü Avrupa Birliği , çok sayıda NATO ülkesi ve  ABD  terör örgütü listesine almış durumda. Ancak aynı ülkeler Suriye de faaliyetini sürdüren terör örgütü YPG için henüz aynı tanımı yapmıyor.

KIRMIZI LİSTEDE YER ALIYOR

Abdullah Öcalan ın "manevi evladım" dediği ve asıl adı Ferhat Abdi Şahin olan terörist Mazlum Kobani , Türkiye nin üst düzey arama listesi olan kırmızı listede yer alıyor.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =