Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın katılımıyla Isparta-İzmir hattında seferlerine 25 Ekim'de başlayacak Göller Ekspresi , Akdeniz ile Ege arasındaki yolculuklarda önemli bir ihtiyacı karşılayacak.

haber7
0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ın katılımıyla Isparta-İzmir hattındaki seferlerine cuma günü başlayacak Göller Ekspresi nin , Akdeniz ile Ege arasındaki yolculuklarda önemli bir ihtiyacı gidermesi bekleniyor.

AA muhabirinin , TCDD Taşımacılık AŞ den aldığı bilgiye göre , Göller Ekspresi yenilenen hattında ilk seferini 25 Ekim Cuma günü gerçekleştirecek. İlk sefer dolayısıyla  Bakan  Turhan ın katılımıyla Isparta Gar da cuma günü saat 11.00 de tören düzenlenecek. Isparta-İzmir (Basmane) hattında her gün karşılıklı işletilecek Göller Ekspresi , 262 yolcu kapasiteli 4 vagonlu setlerden oluşuyor. Basmane den saat 22.30 da , Isparta dan saat 22.00 de hareket edecek trenin ortalama seyahat süresi 8 saat 30 dakika olacak. Tren , Torbalı , Selçuk , Ortaklar , Aydın , Nazilli , Goncalı , Denizli , Dinar , Gümüşgün başta olmak üzere toplam 30 durakta yolcu indirip bindirecek. Göller Ekspresi ni kullanacak Burdur yolcuları için Gümüşgün durağı ile Burdur arasında otobüslerle aktarma yapılacak. Daha kaliteli , daha konforlu altyapı ve setleriyle hizmet vermeye başlayacak Göller Ekspresi nin Akdeniz ile Ege arasındaki yolculuklarda önemli bir ihtiyacı karşılaması öngörülüyor.

.news-source-inline{margin-bottom: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =