Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , konuk olduğu AA Editör Masası'nda , Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un tutumunu  çok   sert  eleştirdi. Çavuşoğlu Avrupa ülkelerinin açıklamaları i&cced

haber7
0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası na konuk oldu. Türkiye nin ABD ve Rusya yla Suriye konusunda vardığı mutabakatların siyasi başarı olarak tarihe geçtiğini söyleyen Çavuşoğlu , Batı ülkelerinin özellikle de Macron un tutumunu eleştirdi.

Çavuşoğlu , "Fransa nın burada PKK devleti kurmak için çok çaba sarf ettiğini biliyoruz. Harekatımızla hayal kırıklığı yaşadıklarını biliyoruz. Büyük bir hayal kırıklığı oldu. Kara propaganda yaptılar. (Fransa Cumhurbaşkanı) Macron teröristlerin önde gelenlerini sarayında ağırladı. Bunlar bize demokrasi medya özgürlüğü dersi veriyorlar.  Kraldan  çok kralcılık yaptılar. Amerika ile mutabakata vardık bunlar ortada kaldı. Bizimle görüşmek için yarışıyorlar. (İngiltere Başbakanı) Boris Johnson ı ayrı tutmak isterim. İngiltere yönetimi dengeli tutum sergiledi" ifadelerini kullandı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =