Uluslararası  Kudüs  Adalet ve Barış Komitesi Başkanı Manuel  Musellem  , "Kudüs Şairi" olarak bilinen  Nuri  Pakdil'in  vefatı  dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

haber7
0

"Kudüs Şairi" olarak bilinen Nuri  Pakdil  in  vefatı  , Uluslararası Kudüs Adalet ve Barış Komitesi Başkanı Manuel  Musellem  i  yasa  boğdu.  Katolik   rahip   Musellem  ,  Pakdil  için "Ağaç nereye meylederse oraya düşer demişler" başlığıyla duygu yüklü bir taziye mesajı yayımladı.

Musellem , "Kudüs Şairi" olarak hitap ettiği  Pakdil  e şöyle seslendi: "Ve sen Kudüs  Şairi   Nuri   Pakdil  , Kudüs’e doğru meylediyordun ve ölüm seni Ankara dan aldı Kudüs ün kalbine , mübarek Mescid-i Aksa ya götürdü. Ve orada , Mescid i Aksa nın duvarında ve kalbinde senin adın , senin hatıraların yaşıyor. Ey Kudüs  Şairi  , sen Kudüs ün uyku nedir bilmeyen göz bebeğisin."

Pakdil in Kudüs ün "özgürlüğüne ilerleyen saatin akrebi" olduğuna vurgu yapan  Musellem  , "Ankara’ya defnedilse de o pak naaşın , Kudüs özgürlük saatine bakar ve seni özgürlüğe doğru saniye saniye ilerleyen akrebi olarak görür. Kudüs sevdalıları , bu saatin akrebini iterek barbar siyonistlerin ayak izlerini meydanlarından , caddelerinden , sokaklarından , kiliselerinden ve camilerinden temizlemişlerdir." ifadelerini kullandı.

"Kudüs ün oğlu"

Nuri  Pakdil  i "Kudüs ün oğlu" olarak niteleyen  rahip   Musellem  , "O Kudüs ü seviyor , o Kudüs ün ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =