ABD lideri  Trump  , hakkında başlatılan azil soruşturmasını "lince" benzetince , siyahilerin tepkisine yol açtı.

haber7
0

ABD Başkanı Donald  Trump  , hakkında başlatılan azil soruşturması hakkındaki son yorumu nedeniyle bir kez daha eleştirilerin hedefinde.

Başkan  Trump  , son tweet inde , "Eğer günün birinde bir Demokrat başkan olur ve Cumhuriyetçiler de küçük bir farkla da olsa Temsilciler Meclisi’nde çoğunluğu elde ederse , bir yargılama , adalet ya da hukuki haklar söz konusu olmaksızın başkanı azledebilirler. Cumhuriyetçiler burada bir lince tanık olduklarını unutmasınlar. Ama yine de biz kazanacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Trump ın kullandığı linç kelimesine siyasi siyasetçilerden tepki yağdı. Demokrat Partili James Clyburn , linç kelimesini hiçbir ABD Başkanı nın kendisine mal etmemesi gerektiğini belirtti. Demokrat Parti üyesi Bobby Rush da  Trump  a hitaben yaptığı açıklamada , "Bu ülkenin kuruluşundan bu yana benim gibi görünen kaç kişinin sizin gibi görünenler tarafından linç edildiğini biliyor musunuz?" sözleriyle tepki gösterdi.

GRAHAM BU SEFER  Trump  I SAVUNDU

Son dönemde  Trump  ı özellikle Suriye den çekilme konusunda eleştiren kanatta yer alan Cumhurriyetçi Parti üyesi Senatör Lindsey Graham ise ABD liderinin linç kelimesini kullanmasının yerinde bir benzetme olduğunu söyledi. Graham , "Azil süreci tam anlamıyla bir linç" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =