terör   örgütü  PYD'nin elebaşlarını Washington'da ağırlayarak skandala imza atan ABD'li yetkililer , o görüşmede örgüte  ültimatom  verdi. Türkiye -  ABD  mutabakatı sonrasın Rejim ve Rusya

haber7
0

Türkiye ile  ABD  arasında varılan mutabakat , terör örgütü  PYD  ye deprem etkisi yaptı. Suriye nin kuzeyindeki mevzilerini bir bir kaybeden örgüt , 120 saat içinde kalan noktalardan da çekilme talimatı alınca rejim ve Rusya ile işbirliği arayışına girdi.

Bu durum , eli kanlı teröristlerin Washington da ağırlandığı 22 Ekim tarihli skandal toplantıda gündeme geldi.

O görüşmede  ABD  Dışişleri Bakanlığı yetkilisi , örgütün sözde komutanı Ferhat Abdi Şahin ve İlham Ahmed i çok sert bir şekilde uyardı.

ÜLTİMATOM NİTELİĞİNDE

Görüşme sırasında oldukça sinirli olduğu aktarılan o yetkili , terörist elebaşlarına ültimatom verdi.

Örgütün tüm cephane ve silahlarının  ABD  kaynakları tarafından sağlandığını hatırlatan yetkili , terör örgütü  PYD  nin Esed ve Rusya yla yakınlaşmasına asla izin vermeyeceklerini söyledi. Aksi halde bu durumun örgüt için "bitiş" anlamına geleceğini vurguladı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: THE DEFENCE POST Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =