Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said  Ercan  , Türkiye'nin başlattığı operasyon sürecinde sosyal medya kullancılarına da görev düştüğü ,  Toplu   spam   hareketleri  başlatılması gerektiğini a&cce

haber7
0

Haber 7 Gündem Masası nın bu haftaki konuğu Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said  Ercan  , Haber 7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli ve Kurumsal İletişim Sorumlusu Mehmet Cebeci nin gündeme dair sorularını cevaplandırdı. Ercan ın Haber 7 ye özel açıklamaları şöyle;Dezenformasyonun çabuk yayıldığını bu süreçte bir çok fotoğraf video kullanıyor. Son zamanlarda teyit.org u takip ediyor pek çok insan. Bu konuda insanlar ne yapmalı? Bu algı nasıl yıkılabilir?

Teyit.org önemli bir boşluğu doldurdu. Fakat baktığımız zaman , kendi sitesinde İngiltere Büyükelçiliği tarafından desteklendiği yazıyor. İngiltere Büyükelçiliğinin desteklediği bir yer size ne kadar olumlu teyit sağlayabilir? Size ihtiyacınız olduğu yerde teyit sağlayabilir mi? Bilmiyorum , bu bana biraz sıkıntılı geliyor.

Öte yandan sosyal medyadaki en büyük sıkıntılardan biri ise , bir video çok fazla etkileşim alıyorsa yayınlanıyor. Çünkü özellikle gençlerin derdi etkileşim. Ama sen çok güzel bir şey hazırlamışsındır , Türkiye’nin oradaki amaçlarını anlatıyordur ama like almıyorsa paylaşılmaz. Bu da bir yöntem.

Gönüllü kullanıcılar birbirlerini beğenirler , takip ederlerse insanlar bir süre sonra o tür şeyler paylaşmaya başlayacak. Türkiye karşıtı içerikler çok fazla beğeni alırsa , biz bunu Gezi’de de yaşadık , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =