Hindistan'ın Türkiye'deki büyükelçiliği , Türkiye'ye gelmek isteyen Hint vatandaşlarına , salı günü  seyahat  uyarısında bulundu. Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla y&

haber7
0

Hindistan ın Ankara daki büyükelçiliği , Türkiye nin yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı sebebiyle ,  Hindistan  vatandaşlarının "en yüksek seviyede" temkinli olması gerektiğini duyurdu. "Henüz  Hindistan  vatandaşlarına karşı bir olay yaşanmamış olmasına rağmen , harekattan dolayı Hint vatandaşlar ellerinden geldiğince temkinli olmalıdır" ifadesini kullanan Büyükelçilik in bu skandal ifadeleri neden kullandığına dair bir açıklama yapılmadı. 

Yapılan  seyahat  uyarısının ,  Hindistan  Başbakanı Narendra Modi nin Ankara ya olan ziyaretini ertelemesinin ardından gelmesi , açıklamanın siyasi olduğuna yorumunu akıllara getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın iç ve dış basında Keşmir meselesini gündeme getirmesi ve Keşmirli Müslümanların yanında durması , Modi ve Hint hükümeti tarafından tepki çekmişti. Başbakan Modi , BM Genel Kurulunda Ermenistan , Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile görüşmüş , Türkiye yi Doğu Akdeniz üzerinden vurmaya çalışmıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER 7 / DIŞ HABERLER ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =