İsrail  işgal güçlerine bağlı  Kudüs  Belediyesi , çeşitli bahaneler üreterek Filistinliler'in işgal altındaki Doğu Kudüs'teki ev ve binalarını yıkmaya  devam  ediyor. Bu sefer de Doğu Kudüs'tek

haber7
0

İsrail e bağlı Kudüs Belediyesi , işgal altındaki Doğu Kudüs te Filistinlilere ait bir binayı "ruhsatsız" olduğu iddiasıyla yıktı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre , Doğu Kudüs ün kuzeyindeki Kalendiya Mülteci Kampı nda bulunan Filistinli Halife ailesine ait 3 katlı  bina  ,  İsrail  e bağlı belediye ekiplerince sabahın erken saatlerinde yıkıldı.

İsrail polisleri , yıkım öncesi bölgeyi kordon altına alarak binanın çevresine kimseyi yaklaştırmazken , belediyeye bağlı ekipler buldozerlerle Halife ailesine ait yapıyı yerle bir etti.

Kaynaklar , yıkılan binanın 2011 de  İsrail  güçlerince şehit edilen Ali Halife adlı Filistinlinin ailesine ait olduğuna dikkati çekti.

Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisine (OCHA) göre ,  İsrail  yönetimi 2018 de işgal altındaki Doğu Kudüs te Filistinlilere ait 177 evi yıktı.

Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Abdullah Havarani Araştırma ve Belgelendirme Merkezine göre ise  İsrail  makamları 2018 de Doğu Kudüs ile Batı Şeria da Filistinlilere ait 538 ev ile çeşitli amaçlarla kullanılan tesisi yıktı.

-  İsrail  in Doğu Kudüs teki yıkımları

Doğu Kudüs te Filistinlilere imar izni konusunda zorluk çıkaran ve Filistinlilerin yaptığı imar izni başvurularının tamamına yakınını reddeden  İsrail  makamları , Filistinlilere ait binlerce evi "ruhsatsız" olduğu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =