Araç ve mekanik imalatının yapıldığı Bursa'daki Oyak Renault Fabrikası'nda üretilen motorlar , aralarında Nissan gibi markaların üretim merkezlerinin de bulunduğu 12 ülkedeki 15 fabrikaya satılıyor.

haber7
0

Dünyanın önde gelen otomotiv markalarından Renault , Türkiye deki yatırımlarını hızlandırırken , ülkenin ihracatına da katkı sağlıyor. 

 

Son olarak  Bursa  daki fabrikasında alüminyum  motor  bloku için test üretimlerine başlayan firma , bu tesiste ürettiği motorları da 12 ülkedeki 15 fabrikaya ihraç ediyor. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank , Türkiye de ilk defa alüminyum  motor  blokunun üretileceği fabrikada yeni nesil  motor  üretimine yönelik çalışmaların da devam ettiğini söyledi. 

 

Motor üretim kapasitesi yatırım teşvikleriyle gelişti 

Fabrikada üretilen motorların ihraç edildiğini belirten Varank , "Bu fabrikanın özelliği yatırım teşviklerimizden yararlanarak  motor  üretme kapasitesini geliştirmesi ve artırması." dedi. 

Varank , firmanın gerçekleştirdiği ihracatla cari açığın azaltılmasına da katkı sunduğuna işaret ederek , şöyle konuştu: 

"Hibrit araçların üretilip ihraç edilmesiyle fabrikanın cari açığın düşürülmesine katkısı daha fazla olacak. Buradaki kabiliyetin geliştirilmesi ve devletin sağladığı imkanlardan en verimli şekilde faydalanılması bizim açımızdan sevindirici. Türkiye otomotiv alanında önemli bir altyapıya sahip. Yılda 30 milyar doları aşkın araç ve araç parçası ihraç ediyoruz. Özellikle yeni nesil ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =