Dünyadaki güncel , kültürel , politik , ekonomik ve sosyal çıkmazlara küresel çözümler aramak amacıyla küresel fikir önderlerini bir araya getiren ve bu yıl üçüncüsü d&u

haber7
0

Dünyadaki güncel , kültürel , politik , ekonomik ve sosyal çıkmazlara küresel çözümler aramak amacıyla küresel fikir önderlerini bir araya getiren ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen  TRT   World   Forum   2019   sona  erdi.

TRT  World   Forum   2019  , "Küreselleşmenin Krizi: Riskler ve Fırsatlar" temasıyla İstanbul Kongre Merkezi nde iki gün sürdü. 

Önde gelen küresel sorunlara odaklanan  Forum  , dünyanın dört bir yanından yerli ve yabancı yüzlerce siyasetçi , iş insanı , akademisyen , aktivist , gazeteci gibi birçok fikir önderini İstanbul da bir araya getirdi.

Oturumlara , farklı ülkelerden ve kurumlardan panelistler , eski devlet başkanları , başbakanlar , bakanlar , akademisyenler katıldı. "Aşırı-sağ terör" , "popülizmin ve milliyetçiliğin yükselişi" , "ticaret savaşları" , "Avrupa Birliği nin geleceği" ve "yükselen güçlerin iş birliği" konuları tartışıldı.

Forum , Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu nun konuk olduğu "Barış Pınarı Harekatı: Türkiye nin Güvenli Bölge Talebi" başlıklı özel oturumla başladı.  Forum  kapsamında dün 1 özel oturum ve 4 oturum yapıldı. 

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan  da katılımcılara onur konuğu olarak hitap etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar , "Ateş Hattında NATO: Yeni Güvenlik Tehditleri" başlıklı oturumda , Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da "Yükselen Güçler İçin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =