Türkiye ile  Rusya  arasında imzalanan  Tarihi  önem taşıyan  mutabakatta  , YPG unsurlarının 150 saat içinde oluşturulması planlanan güvenli bölgeden çıkarılması ve iki ülkenin birliklerinin devriyeye başlaması

haber7
0

Türk Silahlı Kuvvetleri nin Suriye Milli Ordusu ile birlikte düzenlediği Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak  Türkiye  ile  Rusya  arasında  Tarihi  önemde bir mutabakat imzalandı. İmzalanan  mutabakatta  150 saatlik sürenin dolması 29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı  na denk gelmesi dikkatlerden kaçmadı.

 

 

ÇANAKKALE ZAFERİ NİN YIL DÖNÜMÜNDE AFRİN E GİRİLMİŞTİ

Mutakabata göre 150 saat içinde YPG silahları oluşturulması planlanan güvenli bölge sınırları içerisinden çıkarılacak ve harekat sınırlarının batısı ve doğusunda , 10 kilometre derinliğindeki alanda Türk ve Rus devriyeleri başlayacak. 150 saatlik süre ,  Türkiye  de  Cumhuriyet Bayramı  nın kutlandığı 29 Ekim de , saat 12:00 de sona erecek ve  Türkiye  , Suriye de güvenli bölgeye girmiş olacak.  Türkiye  yine YPG nin elinde bulunan Afrin e yaptığı operasyonda Çanakkale Zaferi nin 103. yıl dönümü olan 18 Mart ta Afrin ilçe merkezine girmişti.

 

 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =