İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani  yardım  Vakfı ,  Barış Pınarı  Harekatı kapsamında  terörden   arındırılan   Tel   Abyad  ilçe merkezinde  sivillere   insani  yardımda bulundu.

haber7
0

İHH , Şanlıurfa nın Akçakale ilçesinin karşısındaki  Suriye  topraklarında yer alan  Tel   Abyad  da  sivillere  ekmek , gıda kolisi ve battaniye ulaştırdı.

İHH  Suriye  Çalışmalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Erhan Yemelek  , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  Fırat  Nehri nin doğusundaki  Tel   Abyad  ilçe merkezinde  sivillere   yardım  götürdüklerini söyledi.

Yemelek , "Bölge halkına ilk etapta 3 bin ekmek , içerisinde nohut , pirinç , bulgur , yağ , mercimek , salça ve tuz gibi malzemelerin bulunduğu 100 gıda kolisi ,100 battaniye ve çocuklara oyuncaklar ile çeşitli hediyeler ulaştırdık." dedi.

Tel  Abyad  ilçe merkezi ,  Barış Pınarı  Harekatı çerçevesinde 13 Ekim de terör örgütü YPG/PKK dan kurtarılmıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =