Terör örgütü YPG/PKK’nın ,  Tel Abyad  ve Rasulayn’da ,  Suriye  Milli Ordusu (SMO) askerlerine yönelik düzenlediği intihar saldırısında 3  asker   şehit  oldu , 18  asker  yaralandı.

haber7
0

Türkiye ile  ABD  arasında sağlanan ve teröristlerin 120 saat içinde bölgeden çekilmesi amacıyla harekata ara verilmesini öngören mutabakat , YPG/PKK tarafından ihlal ediliyor.

Teröristler , Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin karşısındaki  Suriye  topraklarında yer alan  Tel Abyad  kırsalında , cephe hattındaki pozisyonlarını koruyan  SMO  askerlerine , bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenledi.

Saldırıda SMO’dan 3  asker   şehit  oldu , 10  asker  yaralandı.

Ceylanpınar ilçesinin karşısındaki  Suriye  topraklarında bulunan Rasulayn’da da güvenliği sağlamak için arama tarama faaliyeti yürüten  SMO  askerlerinden 8’i de tuzaklanan bir el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle yaralandı.

9 Ekim’de başlayan  Barış Pınarı Harekatı  na katılan SMO’dan şu ana kadar 84  asker   şehit  oldu , 310  asker  yaralandı.

SMO askerlerinin harekatta kurtarılan yerleşimler ve yollardaki arama tarama faaliyetleri sürüyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =