Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , İran'ın  Barış Pınarı Harekatı  ile ilgili yaptığı açıklamalara  çok   sert   tepki  gösterdi.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ,  Rusya  ya hareketi öncesi  Ankara  Esenboğa Havalimanı nda açıklama yaptı.  Erdoğan  ,  İran  ın  Barış Pınarı Harekatı  ile ilgili yaptığı açıklamalara çok  sert   tepki  gösterdi.

Erdoğan yaptığı açıklamada , "İran dan gelen bazı açıklamalar bende ciddi manada üzüntüye sebep olmuştur.  İran  kısa süreli 15-20 yıl öncesine varıncaya kadar geçmişine varırsa nükleer başlıklı silahlar konusunda  Erdoğan  ın  İran  ile ilgili takındığı tavırları tüm dünya bilir.  İran  dan maalesef bazı çatlak sesler çıkıyor. Sayın  Ruhani  den değil. Bunları başta Sayın  Ruhani  olmak üzere susturmaları gerekirdi. Bu şahsım olmak üzere tüm mesai arkadaşlarımı da ciddi manada rahatsız etmektedir. Biz Soçi mutabakatının 3 taraf ülkesiyiz. Birbirine bu şekilde ihanet eder mi? Bu yapılanlar yanlıştır. Bu süreçle ilgili olarak kendilerini ciddi manada kınıyorum" ifadelerini kullandı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =